Reklama
 
Blog | Jana Slaninová

Covidim – (nejen) v zrcadle

Starší trošku unavenou holku, která není už mládě a do důchodu je daleko. Od Covidění na nose beďara – asi předzvěst jara a mládí? B-)

*

Reklama
Covidění je i mimo zrcadla každodenní praktika, která k vidění skýtá jen barevné zobáky, koulející oči. Taky Nosovenčitele a Xichtovenčitele. Nosovenčitelé jsou ta méně rebelská skupina.
 ,
 ,
Xichtovenčitelé naopak, jsou nejrebelštější, až anarchistickou skupinou v naší české kotlince. Nejradikálnější čeledí ze skupiny Xichtovenčitelů, jsou Bezobývatelníci.
 ,
 ,
Bezobývatelníci bivakují v brzkém jaru a při vlahém vzduchu na lavičkách a majíc roušky pod bradou, evokují pocit, že se člověk na nudapláži ocit. Čvaňháky v ruce jedné, v ruce druhé Piwo Plechowkóve.
 ,
 ,
Od námahy snad, či od slunce zarudlé obličeje s evidentně prořídlým chrupem v mohutném úsměvu, jednou rukou naklápějí chmelový to dar a nadechují se skrze Trubky Tabakowe. Smějí se a hádají, jak se na správné Bezobývatelníky sluší.
 ,
,
Též psů několik, radostně ohony vrtí, krouží kolem skupinky a možná na oblíznutí piva ukápnutého na zem, s nadějí čekají v předstíraném nadšení z pospolitosti velmi blízké.
 ,
 ,
Všechno všude pučí, ale jim nikdo nepučí, ani nedá. Proto mezi sebe málo kdy lákají pocestné a kolemjdoucí, kteří je (zdá se) obloukem míjejí. Možná jim tato veselá společnost prostě jen jaksi nevoní.
Tak vinšuju pěkné jaro 2020!
*

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama